STUDIO

Witamy w Fizjo-Fitness!

Jednym z moich zawodowych marzeń było połączenie obu pasji: Fizjoterapii i Fitnessu. Tak zrodził się projekt Fizjo-Fitness, do którego bardzo serdecznie Cię zapraszam! ~ Iza

Jestem fizjoterapeutką i osteopatką. Na co dzień pracuję w gabinecie, pomagając pacjentom pozbyć się dolegliwości, z którymi przychodzą. Staram się pracować holistycznie, czyli patrzeć w całości na funkcjonowanie całego organizmu, a nie tylko na jego jedną odrębną część.

Izabela Kura
FIZJO-FITNESS

Opis zajęć

Przygotuj się do pozytywnej zmiany dzięki naszym profesjonalnym instruktorom i różnorodnym zajęciom fitness, które pomogą Ci zdobyć formę i energię.

Zdrowy kręgosłup

Kręgosłup w doskonałej kondycji

Pilates

Harmonia ciała i ducha

Joga

Równowaga ciała i umysłu

OPIS ZAJĘĆ

Zdrowy kręgosłup

Są to zajęcia dedykowane dla osób w każdym wieku jako profilaktyka dolegliwości bólowych kręgosłupa. 

Zajęcia są spokojne, statyczne, bez szybkiego tempa i intensywnych ćwiczeń. Podczas lekcji skupiamy się na mobilizacji kręgosłupa w różnych płaszczyznach, wzmacnianiu oraz rozciąganiu poszczególnych partii mięśniowych. Podczas ćwiczeń zwracamy uwagę na oddech. Zajęcia przeważnie kończą się krótką relaksacją, w celu wyciszenia układu nerwowego.

Są to dobre zajęcia na rozpoczęcie aktywności po zaleczeniu kontuzji lub w celu podtrzymania efektów terapii manualnej.

OPIS ZAJĘĆ

Pilates

Twórcą tej dyscypliny jest Joseph Pilates – jego celem było stworzenie zestawu ćwiczeń dla sportowców oraz tancerzy po kontuzjach, dzięki którym mogliby wrócić do regularnych treningów bez ryzyka kolejnych urazów. Jednak szybko okazało się, że wypracowana przez niego metoda jest na tyle uniwersalna, że ćwiczenia może wykonywać niemalże każdy.

Dyscyplina ta łączy w sobie ćwiczenia rozciągające, uelastyczniające i wzmacniające sylwetkę, a także ćwiczenia siłowe. Podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń można zauważyć nawet pewne inspiracje jogą oraz baletem.. W pilatesie brak energicznych podskoków i morderczego tempa ćwiczeń – to idealna dyscyplina dla osób, które chcą zrobić coś zarówno dla swojego ciała, jak i dla ducha.

OPIS ZAJĘĆ

Zasady treningu Pilates

Aby trening pilatesowy przyniósł oczekiwane efekty, trzeba przestrzegać następujących zasad.

  1. Oddech – Oddech to bardzo istotny element ćwiczeń pilatesowych – każde ćwiczenie połączone jest z oddechem. Przygotowując się do wykonania konkretnego ćwiczenia, robimy wdech, a wydech wykonujemy wraz z ruchem. Oddychając, napinamy mięśnie (przy wdechu), bądź je rozluźniamy (przy wydechu). Jeśli robimy to prawidłowo, angażujemy naszą klatkę piersiową i pobieramy więcej tlenu, co sprawia, że zyskujemy więcej energii do ćwiczeń.
  2. Równowaga – Niektóre z ćwiczeń pilatesowych wymagają stabilizacji ciała i utrzymania równowagi. Aby wprowadzić ciało w odpowiednią pozycję, konieczna jest aktywizacja mięśni głębokich.
  3. Kontrola – Kontrola oraz świadomość własnego ciała sprawiają, że nasze ruchy są precyzyjne, angażujemy odpowiednie mięśnie i czujemy, jak nasze ciało pracuje – tylko w takiej sytuacji możemy spodziewać się spektakularnych efektów.
  4. Koncentracja – Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pilatesowych wymaga maksymalnego skupienia. Podczas treningu nie rozpraszaj się, zapomnij o zmartwieniach i skoncentruj się na poszczególnych ruchach.
  5. Ześrodkowanie, centralizacja – Ćwiczenia, które wykonuje się podczas treningu pilatesu „wychodzą” ze środka, czyli mięśni brzucha – niekiedy nazywa się je energetycznym centrum ciała.
  6. Precyzja – Jakość wykonywanych ćwiczeń podczas treningu pilatesowego jest najważniejsza. Nie skupiaj się na tym, by wykonać jak najwięcej powtórzeń, w jak najkrótszym czasie. Każdy ruch dopracuj do perfekcji.

Trzeba sobie uświadomić, że na początku swojej przygody z pilatesem, nie będziesz wykonywać wszystkich ćwiczeń perfekcyjnie – to zupełnie naturalne. Jednak im regularniej będziesz ćwiczyć, tym jakość i efektywność treningu będą się zwiększać. Jak w każdej dyscyplinie sportowej, tak i w pilatesie, potrzebujesz czasu, by dojść do wprawy.

OPIS ZAJĘĆ

Joga

Joga to tak naprawdę dawny systemem filozofii indyjskiej, który bada relację między ciałem, a umysłem. Prawdziwa joga łączy w sobie trening ciała (przede wszystkim asany) oraz medytację.

Składa się z wielu różnych pozycji nazywanych asanami, które wpływają na odpowiednie rozciągnięcie ciała i wzmocnienie mięśni.

Kontakt

Adres studia

ul. Orzeska 7,
43-170 Łaziska Górne

Godziny otwarcia: Pon – Pt: 8:00 – 16:00

Cennik

Zapoznaj się z naszym cennikiem, obejmującym różnorodne usługi fizjoterapeutyczne dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dbamy o kompleksowe podejście do zdrowia i kondycji, zapewniając skuteczną terapię dostosowaną do Twoich oczekiwań.

Pojedyncze wejście
0
Karnet 4 wejść
0
Karnet 8 wejść
0
Karnet 12 wejść
0

Umówienie się na wizytę lub trening wiąże się z akceptacją REGULAMINU.

Nie czekaj, zarezerwuj trening online!