GABINET

Przebieg leczenia

Odkryj ścieżkę do zdrowia poprzez nasz spersonalizowany plan terapeutyczny. Każdy etap został starannie zaprojektowany, aby skutecznie wspierać Twój proces rehabilitacji i przywracać równowagę ciała oraz umysłu.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta rozpoczyna się obszernym wywiadem odnośnie aktualnych dolegliwości bólowych oraz urazów, kontuzji, operacji, które wydarzyły się w przeszłości.

Zachęcam do przypomnienia sobie wcześniejszych problemów bólowych, gdyż może mieć to wpływ na obecne problemy, z którymi przychodzisz (nawet tych z okresu dzieciństwa).

Jeśli aktualnie zażywasz jakieś leki – proszę przygotuj informację, jaki to lek.

Podczas pierwszej wizyty proszę o rozebranie się do bielizny, by mieć jak najlepszy obraz całego ciała (niezależnie od tego czy boli Cię kręgosłup czy łokieć), zatem ubierz wygodną, niekrępująca Cię bieliznę.U Pań nie zawsze top sportowy jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zakrywa on część pleców. Zwykły biustonosz będzie tutaj lepszym rozwiązaniem.

Po zebraniu wywiadu, przechodzimy do badania. W zależności od tego, z czym przychodzisz, będę prosiła Cię o zrobienie kilku ruchów, a następnie sama wykonam specyficzne testy oraz sprawdzę napięcie tkanek. 

Tutaj wstępnie możemy określić, z jakim problemem mamy do czynienia, po czym przystępujemy do terapii.

Kolejna wizyta

Na kolejnej wizycie oceniamy efekty wstępnego zabiegu manualnego wykonanego wcześniej, podczas pierwszego spotkania. Tutaj możemy, mniej więcej, określić ilość potrzebnych zabiegów.

Pamiętaj, że bardzo istotne jest zaangażowanie się pacjenta w terapię. Nierzadko będzie to zmiana nawyków żywieniowych bądź podjęcie systematycznej aktywności fizycznej.

Zakończenie terapii

Na zakończenie terapii porównuje się jej efekty z początkowym stanem zdrowia pacjenta.

Opis leczenia

W swojej pracy posługuję się koncepcją osteopatyczną. Co to znaczy?

Osteopatia opiera się na podstawowych dziedzinach nauki, przede wszystkim na anatomii oraz fizjologii człowieka. Jednocześnie zakłada, że na harmonijne funkcjonowanie organizmu składają się dobrostan ciała i umysłu. Poza tym, każdy organizm dąży do zdrowia. 

Czasami proces ten ulega zaburzeniu w wyniku pojawienia się napięć w strukturach ciała, tzw dysfunkcji osteopatycznych. Są to np.: statyczne przeciążenia podczas długotrwałego utrzymywania złej pozycji ciała, mikro urazy przy aktywności fizycznej, zła dieta czy stres. Kiedy organizm nie radzi sobie z dysfunkcjami, może pojawić się ból lub zaburzenia funkcjonowania w obrębie poszczególnych układów organizmu. Zabiegi osteopatii mają na celu wspomóc naturalne zdolności organizmu do samoleczenia i samoregulacji.

Patrząc na funkcjonowanie całego organizmu, terapia często odbywa się w innym miejscu niż wskazane przez pacjenta miejsce bólowe, na przykład leczenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa możemy rozpocząć od rozluźniania jamy brzucha i klatki piersiowej.

Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś!